Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Cesta za uživatelem Metodického portálu: poprvé

Denně myslím na našeho uživatele. Uživatele, který „chodí“ na portál. Ten uživatel není jeden a tak se denně ptám v množném čísle: Jací jsou? Proč jsou u nás? Co by si přáli? A zda to nacházejí? Jaká síla je vtáhne kliknout? Co je prvním impulzem se registrovat a pod svým jménem říkat své názory, ptát se, publikovat materiály nebo předávat zkušenosti. Úvaha a přemýšlení o lidech, před kterými se skláním, které obdivuji. Většinu znám jenom on-line, a proto si pěkně v hlavě fantazíruji o tom, jak takový typický uživatel portálu vypadá. V mé hlavě je takováto představa našeho uživatele: Chodí k nám dvakrát, třikrát týdně. Většinu času si hledá materiály, inspiraci do výuky, kliká na odkazy, stahuje, tiskne, upravuje materiály pro potřeby svých žáků. Používá portál jako metodickou podporu do své výuky. Taky už publikoval nebo přemýšlí o publikování DUMu/ů či článků. Rád komentuje materiály. Pokud ho zaujme či rozčilí komentuje blogový příspěvek. Určitě sleduje svého oblíbeného blogera nebo vklouzne do své oblíbené diskuze, pročte si ji a sem tam dle chuti reaguje. Už hledá lidičky se společnými zájmy nebo lidičky, o kterých ví, že publikují zajímavě, kontroverzně nebo umí dobře poradit. Prochází celým portálem a vždy „zakotví“ na čas v nějakém modulu – vytvoří základ svého portfolia, vloží do wiki své týdenní plány nebo chvíli sleduje e-learningovou školu.
Portál ho baví, už má trochu i „závislost“, umí si od něj odpočinout, ale rád se vrací. Našel spoustu odpovědí na své otázky. Portál ho aspoň jednou naštval. Získal moře zkušeností a rad od druhých. Obohatil se v IT dovednostech. A hlavně ví, že pomáhat si a sdílet je lepší než doma sám poctivě dřít pouze na svém koleni. Je nadšenec a je rád, že není sám.
Tak jak? Má fantazie a realita, jak daleko jsou od sebe? Vyvraťte či potvrďte. Určitě i Vy jste aspoň jednou přemýšleli, kdo a proč je taky připojený a propojený s Vámi díky portálu. Mějte se, Stáňa Andršová


    nikdo zatím nehodnotil

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  dobrá úvaha :-)...i mě by moc zajímalo, kam se nejvíc chodí, co se nejvíc hledá...jednotlivě se to dá na portálu najít (nejstahovanější, nejčtenější, nejkomentovanější,) ale existuje nějaká analýza a souhrný přehled?

 2. avatar

  Stáni, myslím, že jsi to vystihla úplně přesně. Jako bych se viděla :-). Jen pokud mne něco rozčílí, již nereaguji. Takové emoce mi nestojí za ničení zdraví...

 3. avatar

  Děkuji, Bohunko. Měla jsem informace a inspiraci u VIP uživatelů a také svoji zkušenost i s tím rozčilováním, kde máš zcela pravdu.
  Ještě bych ráda napsala myšlenku, kterou jsem nedávno četla:
  Bez kvalitní komunity nevznikne kvalitní obsah a bez zajímavého obsahu na portál nebudou chodit lidé, co by tu komunitu tvořili a podíleli se na vytváření dobrého kvalitního obsahu. A když to tak není, je to začarovaný kruh. Naši portáloví lidičky už tuto "definici" plně naplňují moři kvalitních příspěvků. A patří jim velké poděkování!

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.